SuperEnalotto

Historie italské loterie SuperEnalotto

Italská loto hra byla představena v 50. letech minulého století, v roce 1997 byla pak přejmenována organizátory společnosti Sisal na SuperEnalotto. První tah pod novým názvem proběhl 3. prosince 1997. 

Až do června roku 2009 se šest vítězných čísel losovalo v regionálních tazích pořádané v sedmi různých italských městech – Bari, Florencii, Milánu, Neapoli, Palermu, Římě (v tomto pořadí). V Benátkách se losovalo (pro bonusové číslo).

To se nicméně změnilo od července 2009 a vítězná loto čísla jsou losována v jediném nezávislém losování. Tah této extrémně populární loto hry se koná nyní v hlavním městě Itálie – Římě.

Italské SuperEnalotto online

Jak hrát SuperEnalotto

Herní formát SuperEna Lotto je velice snadný. Hráč si vybírá svých šest šťastných čísel ze skupiny o 90 číslech. Odměny začínají už za shodu dvou čísel a více. 

Pokud se loto hráčovi podaří uhodnout všech šest čísel, vyhrává hlavní cenu – jackpot! Jestliže se žádnému ze zúčastněných sázejících nepodaří vítězná loto čísla uhodnout, hlavní cena se kumuluje do dalšího tahu a zvyšuje tak svoji hodnotu. 

Na euro jackpot této oblíbené italské loto hry neexistuje žádný limit, a proto jsme byli v minulosti svědky opravdu nadměrných výher. Tyto jackpoty se řadí mezi ty největší na světě.

Kromě primárních čísel se dále losuje tzv. dodatkové „Jolly“ číslo, a to ze stejného loterijního osudí, tedy ze zbývajících 84 čísel. Vytváří pouze druhou cenovou úroveň, shoda 5 čísel plus dodatkového „Jolly“ čísla. „Jolly“ číslo tedy neovlivňuje jackpot.

Z druhého odděleného osudí se také losuje další číslo, tzv. číslo „Super hvězda. Za toto extra číslo se platí příplatek, tuto možnost na našich stránkách aktuálně nenabízíme. 

Kdy hrát SuperEnalotto

Bezkonkurenčně nejpopulárnější loterie v Itálii dává svým hráčům příležitost vyhrát nadměrné jackpoty celkem třikrát do týdne. Losování se konají každé úterý, čtvrtek a sobotu večer ve 20:00 GMT. Výsledky jsou vysílány v televizním přenosu na SISAL TV nebo online.

Umístěte svoje šťastná čísla online na PlaySuperEnalotto.com právě teď a zajistěte si tak svou účast v tahu o gigantický euro jackpot! Pohodlně, rychle a bezpečně.

Po každém vstupu zařazeném do tahu SuperEna obdržíte okamžitě potvrzení o transakci přímo do vaší emailové schránky.

Italové milují svoje svátky a náležitě je oslavují. Pokud se stane, že losování připadne na některý ze státních svátků, jenž se aktuálně slaví v Itálii, pak je přesunuto na nejbližší možný den. 

S třemi šancemi do týdne na výhru obrovské ceny, zůstává SuperEnalotto jednou z nejvíce vzrušujících evropských loto her.

Hrát italské SuperEnalotto online

Výsledky losování SuperEnaLotto

Po každém tahu, ve kterém máte zařazeny vaše vstupy do hry, vám budou zaslány výsledky losování SuperEna emailem. Email obdržíte velmi krátce po oficiálním vyhlášení výsledků losování SuperEna Lotto.

Pokud budete mít loterijní štěstí a vyhrajete některou z cen v šesti cenových kategoriích, výhry vám budou okamžitě přidány na váš herní účet.

Cenová struktura SuperEnalotto 

Pokud si přejete podívat na podrobný rozpis cen, včetně počtu výherců a vyhraných částek, navštivte sekci Výsledky a výhry. 

Pro aktuální výsledky losování SuperEna Lotto klikněte zde.

Celkem nabízí svým příznivcům SuperEnaLotto šest cenových kategorií. Jednotlivé vítězné částky jsou vypláceny z fondu cen, jenž je z 60% tvořen z peněz získaných z prodeje losů. 

Hlavní cena je vyplacena za shodu šesti primárních čísel a představuje 17, 4% z cenového fondu. Pokud se hráčovi podaří tipovat správně pět hlavních čísel a „Jolly“ číslo, získává 13% z fondu cen. Odměna v třetí kategorii činí 4, 2% z cenového fondu, sázející musí uhodnout pět primárních čísel. Shoda čtyř čísel znamená úspěch ve čtvrté kategorii a 4, 2% z cenového fondu. Pátá cenová úroveň je pro hráče, kteří uhodli tři hlavní čísla, což je 12, 8 % z celkového fondu, poslední je pak vyplácena těm hráčům, kteří uhodli dvě hlavní čísla, představuje 40% z fondu cen. 

Shoda 6 – Jackpot

Shoda 5 plus „Jolly“ číslo

Shoda 5

Shoda 4

Shoda 3

Shoda 2

Vyplácení výher je jednorázové, organizátoři nenabízejí anuitní možnost vyplacení výher.

Uzávěrka pro nákup vstupů na PlaySuperEnaLotto.com je v 15:00 nebo 16:00 v závislosti na letním či zimním čase.

Největší výhry v loterii SuperEna

Podívejme se nyní na historicky největší výhry, které byly kdy v SuperEna Lotto vyplaceny šťastným vítězům.

Začněme tou největší, jackpot narůstal po dlouhých devět měsíců, až dosáhl hodnoty €177, 8 milionu. Na jeden vítězný los se podařilo tuto sumu vyhrát 30. října roku 2010 loto syndikátu, jenž tvořilo celkem 70 hráčů z města Sperlonga a dalších. Každý z nich vyhrál senzačních €2 538 986.

Druhá největší výhra pochází z 22. srpna roku 2009, tehdy se podařilo jedinému hráči vyhrát €147, 8 milionu jen pro sebe. Hráč si zakoupil vítězný tiket v Bagnone v Toskánsku. Je tak zároveň vítězem největší ceny této italské loterie.

€139 022 314 činila hodnota třetího největšího jackpotu, který se podařilo v SuperEna k dnešnímu dni vyhrát. Hlavní cenu si rozdělili na půl dva šťastní majitelé výherních losů, jeden pocházel z Parmy a druhý z toskánského města Pistoia.

Zajímavá výhra proběhla na začátku roku 2015 v jižní Itálii, v Kalábrii. Během 72 hodin prodal ve svém obchodě Rocco Gerace ne jeden, ale dva vítězné losy. Jeden hráč vyhrál €1 milion a druhý sázející vyhrál jackpot, jenž měl hodnotu €4, 3 milionu. Majitel obchodu se z této velice nepravděpodobné události dlouhou vzpamatovával a je pyšný, že je jeho obchod součástí historického momentu v loterijním životě SuperEna. 

SuperEna Lotto a celebrity

Každý hraje loto z různých důvodů, někdo čistě pro zábavu, jiní chtějí dosáhnout statusu milionáře, jiní mají s potenciální loto výhrou jiné záměry. 

Například slavný hollywoodský herec George Clooney, jenž proslaven svou lásku ke slunné Itálii, koupil tisíce losů s úžasným cílem. Kdyby vyhrál, daroval by celou částku na oběti postižené ničivým zemětřesení na Haiti. Plán s výhrou mu nevyšel, ale stejně uspořádal velký charitativní koncert a vybral 57 milionů dolarů.

Více štěstí měla „královna pop music“ Madonna. Sama má italské kořeny a možná právě pro to zvolila ke hře italskou loterii. Koupila 100 losů SuperEna Lotto a vyhrála úžasných €120 000. Celá vítězná částka putovala na stavbu školy v Malawi, jižní Afrika.

Přidejte se i vy mezi šťastné vítěze v loterii SuperEna Lotto, přihlaste se ke svému hernímu účtu tady na PlaySuperEnaLotto.com, zadejte do hry svých 6 čísel a jděte svojí masivní loto výhře naproti!

Support Rating SRC Comodo Underage

Terms and conditions | Privacy policy
This website is owned and operated by Secure View Services Limited, of 3rd Floor, Methonis Tower 73, Archbishop Makarios Avenue, 2082, Nicosia, Cyprus using the Curacao gaming license (No: 8048/JAZ) of its holding company Play UK Internet N.V.

© 2020 Play UK Internet N.V